Şubat ayı Popüler Araçlarımız

Hyundai i10 Hyundai i10: Kıbrıs Rent A Car Dünyasında Şubat Ayının Lideri
Klasik bir şehir aracı olan Hyundai i10, nispeten küçük, düşük maliyetli ve kullanımı son derece kolay bir araçtır. Oldukça sessiz çalışan araç kiralık otomobil dünyasında en çok tercih edilen araçlardan biri olmayı başarmıştır. Ferah bir iç tasarım sağlarken, güvenlik önlemlerinden hiçbir şekilde taviz verilmemiş olması da bu aracı güçlü kılan özellikler arasında yer alır. Özellikle Şubat ayında yollarda çıkabilecek sorunların önüne geçebilmek ve Hyundai i10 kiralama fiyatlarındaki düşüşten faydalanmak isteyenler için harika bir seçenektir.

Yüksek Sürüş Performansı
Yollarda karşılaşabileceğiniz en önemli sorunlardan birisi belki de çukur ve benzeri yol bozukluklarıdır. Hyundai i10 iyi bir şehir aracı olarak bu gibi sorunların üstesinden kolaylıkla gelebilmektedir. Ayrıca Ercan Havalimanı’na giden yolda biraz hızlanmak isteyebilir ya da yetişmeniz gereken bir toplantıya çabucak ulaşmak isteyebilirsiniz. Her ne kadar saatte 165 km hıza çıkabilecek olsanız da yüksek hızlarda yaşayabileceğiniz denge problemleri nedeniyle düşük hızlarda kalmanızı tavsiye ederiz. Şubat ayında ise sürücülerin genellikle daha yavaş sürmeyi tercih ettiğini düşünürsek Hyundai i10’un neden bu kadar çok tercih edildiğini daha kolay anlayabiliriz.

İç Mekan Muhteşem Değil Ancak Oldukça Yeterli
Şüphesiz, uçuşunuz sonrasında Ercan Havalimanı Rent a Car ofislerine gittiğinizde ve ses sitemi iyi, göstergeleri büyüleyici ve teknolojik özellikleri harika bir araç istediğinizde size önerecekleri ilk otomobil Hyundai i10 olmayacaktır. Ancak, benim için sadelik önemli, normal bir ses sistemi, CD çalar ve usb girişi yeterli diyorsanız, o zaman Hyundai i10 size hem tasarruf sağlayacaktır hem de yeterli bir iç mekan sunacaktır. Bu doğrultuda, her ne kadar iç mekan özellikleri harika olmasa da yeterli bir klima sağlayan i10’un, Şubat ayında daha çok kullanılan klimadan dolayı oluşacak ekstra masraftan kaçınmak daha fazla tercih edilmesini açıklayabiliriz.

Herkesin Bir Araçtan Bekleyeceği En Önemli İki Özellik: Güvenlik ve Yakıt Tüketimi
Hyundai i10 araçlarının rent a car ofislerinde Şubat ayının en çok tercih edilen aracı olmasının en önemli sebeplerinin en başında düşük yakıt tüketimi gelir. Diğer araçlarla kıyaslandığında 1.2 motoru ile pek çok insan için son derece yeterli bir performans sunarken, düşük yakıt tüketimi ile de önemli derecede tasarruf sağlar. Güvenlik açısından değerlendirildiğinde ise Hyundai i10 üst sınıf araçlarla kıyaslanamaz ancak böyle bir kıyaslama yapmak mümkün değildir. Kendi sınıfında değerlendirildiğinde ise koruyucu kirişleri, hava yastıkları ve önleyici göstergeleri, kemer uyarıları ve emniyet kemerleri ile son derece güvenilir bir araç olduğunu söylemek mümkündür. Böylece, gizli buzlanma gibi kaza olasılığını artıracak durumlardan kaçınmak için i10’un tercih edilmesi de oldukça makul bir seçim olacaktır.