Ağustos ayı Popüler Araçlarımız

Ford Focus Yine Sıcak Bir Yaz Ayı ve Yine Ford Focus
Ağustos ayı, Kıbrıs’da hava sıcaklığının son derece yüksek olduğu, öğle saatlerinde dışarı adım atmanın oldukça zorlaştığı ancak tatil severlerin Ercan Havalimanı’na iniş yapan uçaklardan otellere akın ettiği aydır. Ailelerden tutun, eğlence severlere kadar tatil rotasını Kıbrıs olarak belirleyen hemen herkesin en çok tercih ettiği söylenebilir. Öyleyse Kıbrıs’ın en yoğun, en kalabalık olduğu dönemde sokaklarda en fazla Ford Focus ile karşılaşacağınızı da söyleyebiliriz. Zira Ağustos ayında da Kıbrıs Rent A Car acentelerinin en çok kiraladığı araç Ford Focus.

Yıllardır Süre Gelen Gelenek
İlk otomobil üreticilerinden biri olan Ford, geçen yıllarda sürekli kendisini geliştirmiş ve günümüz şartlarına ayak uydurabilmiş bir otomobil üreticisi olarak dikkat çekiyor. Örneğin, yaz aylarında Focus dışında neredeyse hiçbir aracın tercih edilmemesinin en önemli sebeplerinden birisi yaz koşulları için en ideal araçlardan biri olmasıdır. Ford Focus, son derece ferah bir yolculuk yapabilmeniz için güçlü özelliklerle donatılmıştır. Bunun bilincinde olan rent a car müşterileri de yine sıcak bir yaz ayında Ford Focus’u en çok kiralanan araçlar listesinin başına yerleştirmişlerdir.

Sınıfının En Uygun Fiyatlı Aracı
Ford Focus, Hyundai i10 ve Ford Fiesta gibi araçlara kıyasla bir üst sınıfta yer almaktadır. Yani iç hacmi daha geniş, bagaj kapasitesi daha büyük, performansı bir adım önde ve görünüş olarak biraz daha estetik araçlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Fiyat olarak alt sınıftaki araçlar ile kıyaslandığında daha yüksek kiralama bedeline sahiptir ancak kendi sınıfındaki araçlar ile karşılaştırıldığında Ercan Havalimanı Rent a Car acentelerinde en uygun fiyata sahip araçlardan birisidir. Diğer aylarda olduğu gibi Ağustos ayında da Ford Focus’un öncelikli olarak tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden birisi de elbette budur.

Aileler İçin Oldukça Uygun Bir Seçenek
Daha önce de belirttiğimiz gibi, Ford Focus’un bagaj kapasitesi son derece yeterlidir. Buna ek olarak, 5 kişilik bir ailenin kolaylıkla seyahat edebileceği bir araçtır. Ayrıca bebek koltuğu yerleştirebileceğiniz bölüm de yer almaktadır. Buna ek olarak, güvenliğe son derece önem verilen aracın hemen her yanında hava yastığı ve emniyet kemeri bulunmaktadır.