Nisan ayı Popüler Araçlarımız

Ford Fiesta Kıbrıs’da Havalar Isınıyor, Fiesta Tercih Edienler Artıyor
Havaların ısınmasıyla birlikte yerli ve yabancı turistler de Ercan Havalimanı’na akın etmeye başlıyor. Özellikle birçok eğlence merkezinin yer aldığı Kıbrıs’ı tatil rotası olarak belirleyen turistler tatil konforlarını yükseltmek için de rent a car ofislerini ziyaret etmeyi ihmal etmiyor. Peki, Nisan ayında hem yerli hem de yabancı turistlerin en çok tercih ettiği otomobil neden Ford Fiesta? Hep birlikte inceleyelim.

Görünümünden Çok Daha Fazlasını Vaat Ediyor
Kıbrıs Rent A Car ofislerine gelen müşterilerin pek çoğu özellikle de Nisan ayında iyi bir klima, geniş ve rahat bir otomobil tercih ediyorlar. Bunun yanı sıra hem yakıt hem de fiyat açısından uygun bir araç olmasını bekliyorlar. İşte bu özelliklerin tamamı Ford Fiesta’da buluşuyor. Evet, üst sınıf araçlara göre çok iyi bir kliması, çok geniş olduğu söylenemez ancak düşük yakıt tüketimi ve Nisan ayındaki son derece uygun fiyatıyla bu açıklarını kapatmayı ve müşterilerin en çok tercih ettiği araç olmayı başarıyor.

Eğlence Varsa Güvenlik De Olmazsa Olmaz
Ercan Havalimanı Rent a Car ofislerine Nisan ayında gelen müşteriler çoğunlukla eğlence amaçlı tatil planlamış olan turistler oluyor. Durum böyle olunca da araç güvenliği kaçınılmaz oluyor. O halde müşterilerin fiyat uygunluğu, klima gibi önceliklerinin yanı sıra güvenlik de devreye giriyor. Bu noktada, Ford Fiesta’nın NCAP testinde 5 yıldızlı bir araç olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Özellikle çok sayıda hava yastığı ve kararlılık kontrolü, acil fren sistemi, üst hız limiti gibi önemli güvenlik önlemleri aracın Nisan ayında çok tercih edilen kiralık otomobiller arasında yerini almasını sağlıyor.

Özetle Ford Fiesta Komple Bir Otomobil
Birçok açıdan değerlendirildiğinde sınıfının en iyi otomobillerinden biri olan Ford Fiesta’nın Nisan ayı şampiyonu olması oldukça doğal görünüyor. Ancak daha fazla güvenlik, daha büyük bir araç ve daha geniş iç hacim, bagaj hacmi gibi özellikler arıyorsanız bir üst sınıfta yer alan araç modellerine göz atmanızda fayda olacaktır. Zira Fiesta’nın yeterli bir araç olduğunu söyleyebilir, üst düzey değil.