Aralık ayı Popüler Araçlarımız

Yılın Son Ayında En Çok Tercih Edilen Araçlar Ford: Fiesta ve Focus
Önceki yazılarımızda da Kıbrıs Rent A Car ofislerinde Ford Fiesta’nın ve Focus’un sıklıkla tercih edildiğinden bahsetmiştik. Ancak özellikle nispeten daha soğuk aylarda, yani Kışın, Hyundai i10’un daha fazla tercih edildiğini görmüştük. Bugünkü yazımızda ise Aralık ayında Fiesta ve Focus’un elde ettiği başarıyı mercek altına alacağız.

Ford Fiesta Uzun Yıllardır Süre Gelen Bir Başarı Öyküsü
Aralık ayında Kıbrıs’ı ziyaret edenlerin profili incelendiğinde genellikle aileler olduğu görülmektedir. Ford marka araçların da uygun fiyat seçenekleri ve yıllardır süre gelen güvenilirlik algısı doğrultusunda bu ay içerisinde Fiesta ve Focus’un neden zirveye oturduğu anlaşılabilmektedir. Zira Fiesta da Focus da birçok güvenlik özelliğiyle donatılmış son derece dayanıklı malzemelerden yapılı araçlardır. Dolayısıyla rent a car acentelerine uğrayan ailelerin öncelikli tercihlerinden birisi haline gelmiştir.

Ford Focus Tasarıma Önem Verenlerin Öncelikli Tercihi
Dikkatle incelediğimizde uçak seyahatleri sonunda Ercan Havalimanı Rent a Car ofislerine araç kiralamaya karar veren yerli ve yabancı turistlerin uygun fiyatlı Hyundai ve Ford arasında çok belirgin bir seçim yapamadığı gözlenmiştir. Ancak Aralık ayında Ercan Havalimanı’na iniş yapanların daha çok aileler olduğu göz önüne alındığında performanstan ziyade tasarım, iç hacim ve güvenlik gibi öncelikler ortaya çıkmaktadır. Zira Ford araçlarının ailelerin gözünde son derece şık ve güvenilir olduğu bilinen bir gerçektir. Ayrıca iç hacim ve bagaj hacmi açısından da oldukça tatmin edicidir.

Fiesta ve Focus: Neden Fiesta, Neden Focus?
Aslında Aralık ayında belirgin tercihin Ford araçlarından yana olduğu dikkat çekmektedir. Yani ailelerin, çiftlerin ve tek seyahat edenlerin kişi sayısına ve maddi durumuna göre tercih yapılmaktadır. Daha uygun fiyatlı bir araç arayanların Fiesta’ya, biraz daha fazla para koymak isteyenlerin ise Focus’a yöneldiği görülmektedir. Ayrıca kişi sayısı fazla olan aileler için Focus daha cazip görünmektedir zira Fiesta’ya nazaran iç hacmi ve bagaj kapasitesi daha fazladır. Ancak her halükârda, Aralık ayında araç kiralamak isteyenlerin Ford marka araçları daha fazla tercih ettiğini söylemek mümkün olacaktır.