Kuzey Kıbrıs Restoranları

Kıbrıs Restoranları ve BarlarıKuzey Kıbrıs’ın Restoranları ve Barları

Gittiğiniz yerlerin yerel yemeklerini tatmadan geçirdiğiniz bir tatil tatil değildir! Özellikle de gittiğiniz yer, enfes yemekleriyle unlu Kıbrıs ise kesinlikle Kıbrıs mutfağı ile tanışmadan geri dönmemelisiniz. Her damak zevkine uygun bir tat sunan Kıbrıs mutfağı size parmaklarınızı yedirtecek. Kıbrıs mutfağının yansıra adada Fransız, Çin ve Hint mutfağına ait yemekler de göreceksiniz. Seçenekler o kadar çok ki herhangi iki günde yediğiniz şeyler birbirinden tamamen farklı olabilir. Restoranların fiyat aralığı değişse de nerede yerseniz yiyin lezzetten hep memnun kalacağınızı düşünüyoruz.

Üç kıtanın birleşim yerinde olmak kolay değil: her üç kıtaya özgü tatları da sunmak gerekir. Kıbrıs da tam olarak bunu yapıyor. Orta Doğu ve Akdeniz mutfaklarının etkisinde kendi yolunu bulmuş Kıbrıs mutfağı... Girne, Kıbrıs’ta her şeyde olduğu gibi farklı lezzetlerin de merkezi. Eğer Girne’de kalmıyorsanız lezzetli Kıbrıs yemeklerinin her çeşidini denemek için Girne’ye ulaşmanız, bunun için de bir arabaya sahip olmanız gerekecek. Kiralık arabanız bunu sizin için mümkün kılıyor!

Molaya, Kıbrıs’ta denemeniz gereken yemeklerin en başında geliyor. Sis kebap ve musakkayı Türkiye’de de bulabilirsiniz fakat Kıbrıs’ta da bu yemekleri denemeden geçmeyin. Kıbrıs’a özgü mezelerle sofranızı donatıp Akdeniz rüzgârını teninizde Akdeniz lezzetini damağınızda hissetmek size büyük keyif verecektir. Taze Akdeniz balıklarını da söylemeden olmaz. Kıbrıs’a gelmişken kesinlikle deniz ürünleri de kesinlikle denenmeli.

Her ne kadar Kıbrıs’taki restoranlarda evlere paket servis seçeneği olsa da biz her aksam farklı bir restoranda farklı lezzetleri denemenizi tavsiye ederiz. Kıbrıs’ın restoranları kadar barları da unlu ve bu barlarda yerli yabancı birçok alkollü alkolsüz içeceği bulmanız mümkün. Restoranlarda yemek yediğiniz zaman bahşiş bırakmayı unutmayın – Kıbrıs’ta hesabın en az 10%’u kadar bahşiş bırakmak bir nezaket kuralı, bir takdir göstergesidir. Ambiance Restoran Pacific Rent-A-Car’in “kesin gidilmeli” önerisi!