Kuzey Kıbrıs’ta Sosyal ve Kültürel Aktiviteler

Kıbrıs Müzik FestivaliKuzey Kıbrıs’ta Sosyal ve Kültürel Aktiviteler

Kızey Kıbrıs özellikle yazın başlarında birbirinden renkli ve eğlenceli bir çok festivale ev sahipliği yapıyor. Kıbrıs kültürünü daha yakından tanımak ve adanın yerlilerinden biri gibi hissetmek için bu festivallere katılmadan olmaz! Ülkenin en uç dağ köylerinde bile insanları bir araya getiren geleneksel festivallerde renkli kalabalıklar ve sergiler eşliğinde alternatif bir festival deneyimi yaşayabilirsiniz. Eğlencenin akışı kolay ulaşıma dayalı olduğundan bu festivallerin her birine istediğiniz zaman gelip festivallerden istediğiniz zaman ayrılabilmek için kişisel bir araca ihtiyacınız olacaktır. Pacific Rent-A-Car hizmetiyle kiralık aracınıza atlayın ve ulaşımın eğlenmenize engel olmasına izin vermeyin

Kuzey Kıbrıs Festivalleri
Yıllar geçtikçe katılımcı sayısına bakarak Kuzey Kıbrıs’taki Festivallerin popülerlik seviyesinin kat be kat arttığını görüyoruz. Katılımcı sayısının artmasının sebeplerinden en önemlisi düzenlenen kültürel etkinliklerin artması. Çoğu ülkede olduğu gibi Kuzey Kıbrıs’ta da özellikle tarihi yerler kültürel etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Etkinliklerin gerçekleştiği yerlerin başında Girne Kalesi, Othello Kulesi, Bellapais Manastırı, Salamis Amfi Tiyatrosu geliyor. Eğer tatilinizi müzikli, eğlenceli, renkli ortamlarda farklı aktivitelerle geçirmek istiyorsanız hiç beklemeden seyahat acentenizi ve Pacific Rent-A-Car araç kiralama servisini arayın ve harika bir tatil için rezervasyonunuzu yapın.

Kuzey Kıbrıs’ın bazı tarihi yerleşkeleri şehrin dışında bulunuyor ve buralara ulaşım genelde minibüs ve otobüslerle sağlanıyor. Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Kıbrıs’ta da minibüsler ve otobüsler belli saatlere kadar çalışıyor. Bu saatlerden sonra da eğlenmeye devam etmek istiyorsanız kesinlikle kişisel bir araca sahip olmalısınız. Böylece otobüs seferlerine bağlı kalmazsınız, minibüse binmek için dağları tepeleri aşıp yürümezsiniz, ya da gidiş-dönüş planlarınızı saatler öncesinden yapmak zorunda hissetmezsiniz. Gittiğiniz küçük köy festivali tam sizlik mi? Son otobüsü kaçırmayayım diye düşünmeyin. Gece kaçta olursa olsun yola çıkabilmenin rahatlığını yaşamak için kiralık arabanıza atlayın.

Kuzey Kıbrıs Uluslararası Bellapais Müzik Festivali
Nisan ve Mayıs aylarında Bellapais Manastır harabelerine dünyanın her yerinden ünlü müzisyenler gelir. Konserlerin dopdolu içeriğiyle müzikseverlere unutulmaz dinletiler sunulur. Bu müzik festivalleri gerçekten klasik müzik hayranları için kaçırılmayacak bir fırsat. Kıbrıs Pacific Rent-A-Car’dan gönlünüze ve bütçenize göre bir araç kiralamak, yüksek taksi ücretleri ödememek için ve otelinize istediğiniz saatte dönmek için en güzel yöntemdir.

Gazi Magosa’da Kültür, Sanat ve Turizm Festivali
Kültürel aktivitelerin ve farklı tarzdaki müzik festivallerinin başka bir adresi de Gazi Magosa’dır. Geniş dinleyici kitlelerinin ve ünlü müzisyenlerin katılımıyla Salamis Antik Tiyatrosu’nda gerçekleşen geleneksel Kültür, Sanat ve Turizm Festivali’nde Burhan Öcal’dan Yüksek Sadakat’e birbirinden ünlü isimleri görebilirsiniz. Size bir de küçük bir ipucu verelim: Gazi Magosa’yı ziyaret ederken Kuzey Kıbrıs’taki kiralık aracınızı şehir duvarlarının dışında park edip şehri yürüyerek gezebilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs Aile Yaşamı
Kıbrıs Kültürünün en önemli parçalarından birini aile yaşamı oluşturur ve bu aileler zamanlarının çoğunu birlikte geçirirler. Aileler kendi aralarında toplanırlar ve birlikte gezerler. Siz de ailenizle tatile çıktıysanız, özellikle yanınızda çocuklarınız varsa, onların konforu için bir araç kiralayarak tatili herkes için eğlenceli hale getirmelisiniz.

Türk HamamıKuzey Kıbrıs’taki Türk Hamamları
SPA kaçamaklarını sevenlerdenseniz bir de Türk hamamlarını ziyaret etmelisiniz. Kıbrıs’taki bu hamamların kökeni Osmanlı’ya dayanır ve Kıbrıs’ın her büyük şehrinde kadın ve erkeklere ayrılmış hamamlar bulunmaktadır. Farklı kültürlerin beşiği olan Kuzey Kıbrıs’ı kiralık aracınızla gezmenin keyfini çıkarın, katılacağınız festivallerde dinleyeceğiniz müziğin huzurunu daha derinden hissedin.