Güzelyurt Şehri

GüzelyurtGüzelyurt Şehri

Kuzey Kıbrıs’ın ismi gibi güzel şehri Güzelyurt 12,000 kişilik nüfusa sahiptir. Bu güzel şehir limon, portakal ve hoş kokulu çiçek bahçeleri ile çevrilidir. Güzelyurt’a bir kez geldiğinizde limon çiçeği kokusuyla başınız dönecek ve buradan ayrılmak istemeyeceksiniz. Güzelyurt koyundan Akdeniz’in ve Toros Dağları’nın en güzel manzaralarını görünce adeta büyüleneceksiniz.

Güzelyurt’un bahçelerinde çeşit çeşit sebzeler, kavun ve elma gibi meyveler yetiştirilir. Meyveleri dalından kopardığınız gibi yemek sizlere farklı bir haz verecek. Kuzey Kıbrıs’ta yetiştirilen meyve ve sebzelerin çoğu yurt dışına ihraç ediliyor. Geri kalanları ise halk tarafından meyve suyu ve konserve meyve yapımında kullanılıyor.

Güzelyurt, Kıbrıs’ın ünlü portakal festivaline ev sahipliği yapar. Her yıl düzenlenen bu festival iki hafta sürer. Mümkünse Kıbrıs tatilinizi portakal festivaline denk getirin ve farklı portakal yetiştiricilerinin ürünlerini tatma imkanı yakalayın.

Güzelyurt’un İlgi Çekici Yerleri
Güzelyurt turistlerin ilgisini çeken birçok yere sahip. Bu yerlerin önde gelenleri Aziz Mamas Kilisesi ve İkon Müzesi. Aziz Mamas Lahit’i de dâhil olmak üzere tarihi eserler şehrin her yanına dağılmış durumda. Güzelyurt’un görülmeye değer yerlerini rahatça gezebilmeniz için Pacific Rent-A-Car’dan kiralayacağınız araç sizlere büyük kolaylık sağlayacak.

Tunç Çağı eserlerini barındıran Arkeoloji ve Doğa Bilimleri Müzesi’nin kapıları ziyaretçilere yıl boyunca açık. Arkeoloji ve Doğa Bilimleri Müzesinde jeoloji, sürüngen, kuş ve böcekler için ayrılmış farklı odalar bulunuyor.

M.Ö. 1600 yılında inşa edilmiş Tunç Çağı eserlerini görmek sizin için kaçırılmaz bir fırsat olacak. Burada düzenlenen dini seremonilerde kullanılan boynuz, Giritli mülteciler tarafından M.Ö. 1300 yılında Güzelyurt’a getirilmiştir.

Güzelyurt’a sadece gezmek için değil, aynı zamanda spor yapmak için de gelebilirsiniz. Spor meraklıları için Güzelyurt’un batısında Cengiz Topel Golf Sahası bulunuyor. Geniş bir araziye yayılmış golf sahası 18 deliklidir.

Alışveriş severler için iyi haber. Güzelyurt’ta geniş ürün yelpazesiyle birçok mağaza ve alışveriş merkezi göreceksiniz. Alışveriş merkezlerindeki uygun fiyatları görünce daha çok alışveriş yapmak isteyeceksiniz! Unutmayın, her açıdan güzelliklerle dolu Güzelyurt şehrinde yapacağınız alışverişler için geniş bagaj kapasitesi olan bir araç gerekecek. Pacific Rent-A-Car sizlere geniş bagaj kapasiteli araç seçenekleri sunar. Haydi, hemen kiralık aracınız için rezervasyon yaptırın!