Kuzey Kıbrıs Plajları

Kuzey Kıbrıs PlajlarıKuzey Kıbrıs Plajları

Kuzey Kıbrıs plajları, tatilinizi bu bölgede geçirmeniz için başlı başına bir sebep. Her biri ayrı güzelliğe sahip bu plajların hepsini Pacific Rent-A-Car‘dan kiralayacağınız aracınız ile gezmek isteyeceksiniz. Çünkü her plaj, kendine özgü güzelliklere sahiptir. Her yıl binlerce insan Kuzey Kıbrıs plajlarının güzelliklerini görmek ve adayı keşfetmek için adaya akın ediyor. Turistlerin henüz istila etmediği, size özel ayrılmış bir plaj bulabilmek için bir araba kiralamak şart. Pacific Rent-A-Car hem küçük hem de büyük gurupların kendi arabaları ile kendi küçük plajlarını bulabilmelerine olanak sağlar.

İhtiyacınız olan her şeyi bir çantaya koyarak denizin ve kumsalların müthiş güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Bu plajlarda geçireceğiniz günler sonsuza kadar hatırlayacağınız anılara dönüşecektir. Kuzey Kıbrıs’ta gideceğiniz altın kumlu plajların, dünyada gördüğünüz en güzel plajlardan olacağına eminiz. Kuzey Kıbrıs’ın ihtişamlı plajlarının hepsini gezip görmek için araç kiralamak şart. O zaman biz de sizin için en gözde plajları listeleyelim.

Kuzey Kıbrıs PlajlarıKıbrıs’ın Kalbinde Uzanan Gazi Magosa Plajı

Gazi Magosa körfezi uzun altın kumlu sahilleri ile göz alabildiğince ayaklarınızın altında uzanıyor. Güneş ışınlarının derinizden ruhunuza nüfuz edebilmesi için öncelikle Gazimagosa kıyılarına ulaşabilmeniz gerekiyor. Bunu yapabilmenin en hızlı ve en kısa yolu da Pacific Rent-A-Car‘dan kiraladığınız aracınız ile günün erken saatlerinde yola koyulmak.

İsterseniz yanınıza piknik çantanızı da alın. Çünkü bu sahillerden yemek yemek için bile olsa ayrılmak istemeyeceksiniz. Çevredeki bazı ünlü plajlar, mesela Palm Beach, Glapsides ve Bafra halk plajı, güneşin doğuşunda ve batışında romantik bir atmosfere bürünen, gün içinde Akdeniz’in sularında serinlemenize olanak sağlayan yerlerden bazıları. Tabii bir arabanız yoksa maalesef bunların hepsini kaçıracaksınız...

Kıbrıs’ın İncisi Karpaz Yarımadası

Karpaz yarımadası plajı Kıbrıs’ın kuzey doğusundan Anadolu yarımadasına uzanarak adaya kendine özgü şeklini verir. Burayı ziyaret edenler bilirler ki burası bir yarımadadan fazlasıdır. Kıbrıs’ın genel yeşil örtüsünden daha yeşil bir örtüye sahip olan Karpaz’a ulaşım biraz zorlayıcı olabilir. Fakat uygun fiyatlarla bir araba kiralayıp Karpaz’a ulaştığınız zaman her şeyin buna değer olduğunu anlayacaksınız.

Karpaz’a adımınızı attığınız ilk an göreceğiniz plaj Kaplıca Plajı olacak. Bu plajın birkaç kilometre ötesinde de halka açık Erenköy plajı da mevcut. Denizin güzelliğine doyduktan sonra duş alıp bir şeyler atıştırmanız için etrafta bu tür hizmetleri veren yerler bulabilirsiniz.

Ayios Philon ya da Kasa Plajında, arkanıza Ayios Philon kilise harabelerini alıp yüzdüğünüzde sanki Bizans tarihinin içinde yüzüyormuş gibi hissedeceksiniz. Güney kıyılarına doğru açıldıkça daha gözlerden uzak ve neredeyse ticari amaçlı hiçbir yerin olmadığı plajlara ulaşacaksınız. Altınkum plajı, Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurtlamak için tercih ettiği ender yerlerden birisi. Nesli tükenen kaplumbağaların yumurtlama dönemlerinde belli bölgeleri kapatılan plaj kesinlikle görülmeye değer bir yer. At Nalı Plajı, at nalı şeklindeki tarihi bir koy üzerinde bulunuyor ve adını buradan alıyor. Şnorkel ile su altı dalışları yapmak ve Pers İmparatorluğu’nun kalıntılarını görebilmek için At Nalı Plajı kesinlikle görülmeli.

Çocukları ile seyahat eden aileler için ise suyun daha sığı olduğu Escape plajını öneririz. Acapulco, Esentepe, Vogue, Alagadi ve Lara plajları bölgedeki diğer görülmeye değer yerlerden bazıları. Gördüğünüz gibi iş plajlara gelince Kuzey Kıbrıs bir çok seçeneğe sahip. Tek yapmanız gereken Pacific Rent-A-Car’dan bir araç kiralayıp yarımadadaki plajların keyfini çıkarmak.